İbrahim Tenekeci yönetiminde 1 Ekim 2011 tarihinde yayın hayatına başlayan İtibar dergisinin en önemli düsturu, kişisel ilişkilerle değil, ürünlerinin niteliğiyle hak edilmiş bir itibarı ortak payda olarak kabul etmektir. İmamı Azam’ın “İtibar Ortaklığı” diyerek belirttiği bu ölçüyü, temel prensip olarak almaktadır. Modernizmin, hayatımıza ve dolayısla edebiyatımıza yaptığı en önemli tahribatlardan biri de muteber kimselerin, kendilerini geri çekme zorunluluğunu hissetmesidir. Bu zorunluluğun edebi muhitleri yıktığı aşikârdır. Yıkılan bu muhitlerin yerini, bir takım imaj ve pozlardan ibaret içi boş birlikteliklerin aldığını görüyoruz. Editör saygınlığının ve işlevinin olmadığı bu birliktelikler sonucu, ortak kabul gören metinler ve isimlerin çıkmaması da, edebiyatımızda büyük bir boşluğa yol açıyor. İşte İtibar Dergisi bu boşluğu doldurmak üzere uzun soluklu bir yola çıktı. Bu yolda ahlaki erdemleri her şeyin üzerinde tutarak nitelikli bir yayıncılık yapmayı benimsemektedir.

Yazı İşleri Müdürlüğünü Furkan Çalışkan’ın, Yayın Danışmalığını Ahmet Murat, İbrahim Paşalı ve Işık Yanar’ın, Yayın Editörlüğü’nü ise Ali Görkem Userin’in yaptığı İtibar Dergisinin Yayın Kurulu ise şu isimlerden oluşmakta : Mustafa Akar, Ahmet Edip Başaran, Emel Özkan, Ercan Yılmaz, Güray Süngü, İsmail Kılıçarslan, Murat Erol, Osman Toprak, Yusuf Genç, Suavi Kemal Yazgıç, Saadettin Acar, Kamil Yeşil, Yunus Emre Tozal ve Said Yavuz .

Edebiyat dünyasının yakından tanıdığı başka pek çok imzanın da eserleriyle yer aldığı İtibar Dergisi’yle ilgili taze haberler ve güncel gelişmeler de, derginin internet sitesi www.itibardergi.com adresinde yer almaktadır.